Özel Yıldız Koleji

Kurucumuz Nurullah Çelebi KÖKER

DAHA NİCE YENİ KURUMLARA
Milli Eğitimde öğretmenlik ve idarecilik yaptığımız dönemlerde özel okul açmak hayal dahi edemediğimiz bir düşünceydi. Ama insan gayret ederse Allah’ın (C.C) yardımcı olacağı değişmez bir islami kuraldır.
Emekliliğimiz yaklaştığında arkadaşlarımız tarafından önerilen özel okul açma fikrini,  çeşitli tereddütler  içerisinde, yapabilme güçlüğünü de hesaba katarak değerlendirdik. Hepsinden önemlisi  iyi bir öğretmen kadrosuna sahip olmak gerekiyordu. 25 yıl Milli Eğitimde çalışmış olmanın verdiği tecrübe  ile “Eğitim ciddi bir iştir.” düşüncesini benimseyip,  yeri ve zamanı geldiğinde problemlerin bir bir çözüleceği  inancıyla yola çıktık.
Allah’a çok şükür “eğitim ciddi bir iştir” felsefesiyle ,kiralık bir okulda başladığımız bu kutlu yolculuk yeni okul açarak kendi binamıza geçmemize olanak sağladı. 17 yıldır akademik başarılarımızla birlikte, sosyal faaliyetler, Sportif faaliyetler ve kişisel gelişim gibi Eğitim ve Öğretimin bütün birimlerinde Elbistan sınırlarını aşarak il, bölge ve Türkiye birinciliklerini kişisel ve kitlesel başarıda yakaladık. Şimdi ise Özel Yıldız Koleji ve Özel Yıldız Eğitim kurumlarının rakibinin yine kendisi olması hesabıyla ciddi ama çok ciddi çalışmalarımıza devam ediyoruz.
Özel Yıldız Ortaokulunun bu başarı ve ciddiyetini gören Elbistan halkının ve bilhassa da bizde çocuğunu okutan velilerimizin  illaki lise istiyoruz diye bastırmaları ve bu konudaki ısrarlı tutumları uzun zamandır devam eden bir süreçti. Zaman zaman düşündük zaman zaman da vazgeçtik. Ama sonuçta Elbistanımız daha güzel şeylere layık düşüncesiyle Allah’ın yardımına inanarak tekrar yola çıktık. Çok şükür şu anda iki anasınıfı, bir ilkokul, iki ortaokul, bir anadolu lisesi, bir fen lisesi olmak üzere okullarımız alanında uzman  kadroları  ile eğitim ve öğretime devam etmektedirler.Takdir olunurki  İyi bir kadro iyi bir başarı demektir.
Ben şuna inanan bir insanım başarının ve çalışmanın önü açık. Başarı yeni kuruluşları netice verir. Özel Yıldız ortaokulunun başarıları Özel Yıldız Fen lisesini netice olarak verdi. Özel Yıldız Fen lisesinin başarıları da inanıyorumki siyasilerimiz Elbistan’ın il olmasını sağladıklarında Yıldız Üniversitesin açılmasını netice olarak vericektir. Bunun sözünü şimdiden verelim. Bu inaçla  7/24 çalışmaya ve gayret etmeye devam edeceğiz.
İnşallah daha nice kurumlara ve Eğitim kuruluşlarına diyorum. Bütün Elbistanlıları saygıyla selamlıyorum…